ČIŠTĚNÍ PEŘÍ

 

Naše firma používá profesionální přístroj pro čištění peří, který dokonale vyčistí Vaše peří a zaručí likvidaci nežádoucích mikroorganismů.

 

Čištění peří probíhá ve čtyřech fázích: 


1. FÁZE
Cisteni

Peří se vysype do první komory, kde se jemným mícháním a kypřením oddělují chomáčky zdravého peří od ulámaných částí, prachu a nečistot. V této fázi dochází k odstranění takzvaných velkých nečistot.

 

2. FÁZE

Peří se přesouvá do druhé komory, kde začíná čištění peří suchou technickou párou (cca 120 stupňů) za stálého míchání a kypření pro získání objemu. Zde se odděluje hrubý odpad a mechanické nečistoty. Při vysoušení peří se v této fázi přidává malé množství avivážního prostředku s antiseptickým účinkem. Jednotlivá peříčka jsou poté krásně oddělená a nelepí se

 

Pytle 3. FÁZE

V komoře  se peří  suchou technickou párou o teplotě 350 stupňů pročistí, dezinfikuje a opět prokypří a poté suší. Vysoká teplota ničí roztoče, bakterie i plísně. V této fázi se znovu přidává antistatický přípravek.

 

4. FÁZE

Po vysušení peří se veškerá čištěná surovina přesype do pytle a odtud putuje zpět k zákazníkovi, popřípadě se ihned využije pro naplnění nové přikrývky.

 

 

Vhodný postup čištění peří se vždy určí na základě odborné rady našeho personálu a po dohodě se zákazníkem. Každá zakázka je pečlivě zapsána a prochází čistícím přístrojem samostatně, takže není možné, aby zákazník dostal jiné či namíchané peří než to, co od něj bylo přebráno. Během čištění peří může dojít k úbytku peří v závislosti na nečistotách, kvalitě a na stáří čištěného peří. V těchto případech je zákazník ihned informován a nabídneme mu na výběr z několika variant (např. doplnění novým peřím apod.)

 

Pokud má zákazník zájem o renovaci (čištění peří a nový sypek), může si ihned při sepsání zakázky vybrat z několika variant sypků a rozměrů, které nabízíme (vše s ohledem na kvalitu peří a vhodné sypkoviny - viz článek "Druhy a kvalita peří" v sekci O MATERIÁLECH).

 

Čistíme pouze peří ne sypkovinu.