není peří jako peří...

 

Img_0208 druh peří - kachní vs. husí

Do péřových náplní přikrývek a polštářů se v drtivé většině případů používá kachní a husí peří a to v různých barvách. Kachní peří je oproti husímu méně plnivé, mívá větší obsah tuku a proto také bývá více "cítit". Nejsou výjimkou ani barevná pírka v náplních. Z uvedeného vyplývá, že husí peří je vzhledem ke svým vlastnostem pro náplně vhodnější, je ale také finančně nákladnější. Do přikrývky jej však nemusí být v peřině tolik - například 600g CELOROČNÍ náplň z husího peří odpovídá asi 800g náplně z peří kachního. Přikrývka Vás zahřeje stejně, je ale lehčí a komfortnější...

 

kvalita péřové náplně

je dána procentuálním poměrem čistého prachového a "ostatního" peří v ní obsažené. Nejčastěji se označuje zlomkem např. 20/80, 30/70 až po nejkvalitnější náplně 90/10 či dokonce 100/0 (prachové peří/ostatní peří i s částmi brček). Jednoduše řečeno, čím více prachového podílu, tím je náplň kvalitnější, váže na sebe více molekul vzduchu a i při nízkém objemu náplně v přikrývce výborně izoluje a hřeje.

 

 Jsme Vám schopni nabídnout nejkvalitnější čisté bílé husí 90% až 100% prachové peří získané z ekologických chovů jihočeských farem

 

Pozor, velice často se setkáváme i se zavádějícím označením náplně ze 100% peří, což nic neříká o poměru použitého prachového a ostatního peří. Znamená to pouze, že v náplni výrobku není použit syntetický materiál.

 

 

Především při výběru přikrývek dbejte na kvalitu použité směsi péřové náplně. Bude to mít rozhodující vliv na kvalitu a komfort Vašeho spánku!

 

základní vlastnosti peří

 

...hřejivost, plnivost, hydroskopičnost

Hydroskopickou vlastností rozumíme schopnost peří rychle absorbovat naší tělesnou vlhkost vznikající během spánku a následný odvod této vlhkosti mimo lůžko. Proto nám při spánku pod péřovou přikrývkou není zima, i když se zpotíme.

Peří používané v nejkvalitnějších péřových přikrývkách má vysokou plnivost. Je do nich používáno výhradně 90% a 100% prachové peří a proto lze z této náplně vyrobit také přikrývky o velmi nízkých gramážích (celoroční přikrývky s celkovou váhou 1,5-1,7kg včetně sypkoviny). Tento druh péřové náplně Vám zajistí teplotní komfort pro Váš zdravý a vyrovnaný spánek.

 

DUTÉ VLÁKNO

Duté vlákno není přírodním materiálem a je vyrobeno chemickým postupem. U dutého vlákna nikdy nenajdeme vlastnosti, které má peří. Nenajdeme zde ani plnivost ani hydroskopičnost a v žádném případě hřejivost, jakou má peří. Duté vlákno nelze, co se vlastností týče, porovnávat s luxusními péřovými výrobky. Navíc je syntetické vlákno nabito statickou elektřinou a přitahuje daleko více prachových částic než přírodní materiály.