atesty našich MATERIÁLŮ

 

Materiály, které používáme k výrobě péřových lůžkovin, podléhají přísným kritériím a splňují následující požadavky na Váš zdravý a hygienický spánek.

 

Většina našich sypkovin splňuje podmínky Oeko-Tex Standard 100 a to třídy I.

Zdroj WIKIPEDIA: Öko-Tex Standard 100 je mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Byl vyvinut v roce 1992.

Oeko-tex-standard

ODPOVĚDNOST: Testování provádí 17 zkušebních ústavů, tvořících mezinárodní Öko-Tex asociaci, která má pobočky ve více než 40 zemích po celém světě. Kritéria katalogu, který je základem pro testy škodlivých látek, jsou založena na nejnovějších vědeckých poznatcích a jsou průběžně aktualizována. Zkušební kritéria a příslušné zkušební metody jsou standardizované na mezinárodní úrovni. Zkušební vzorky jsou testovány nezávislými institucemi Öko-Tex na pH hodnotu, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol. Testuje se také přítomnost alergizujících a potencionálně karcinogenních barviv.

PRODUKTOVÉ TŘÍDY:

Náklady na testy závisí na tom, do které ze čtyř Öko-Tex tříd výrobek spadá:

                                                                              I = oděvy pro děti

                                                                              II = oděvy přicházející přímo do styku s pokožkou (halenky, košile, spodní prádlo)

                                                                              III = oděvy nepřicházející přímo do styku s pokožkou (kabáty)

                                                                              IV = ostatní textilní výrobky (závěsy, textilní podlahové krytiny, matrace

 

Nomite-logoOznačení výrobku logem NOMITE Vám signalizuje, že se jedná o produkt, který je vhodný i pro osoby s alergií na roztoče. Při spánku v kvalitních péřových výrobcích se totiž vytváří pro člověka velmi vhodné tepelné a klimatické podmínky, které jsou zároveň pro roztoče, kteří jsou závislí na vlhkosti, velmi nevhodné. Během spánku se rychle zahřejete, bavlna a péřová náplň tělesnou vlhkost absorbuje a okamžitě odvádí mimo lůžko. V praxi to znamená, že i když se zpotíte, není Vám zima. Více zde...