řada LUXUS - 90% nebo 100% prachové peří

 

 certifikované prací sypkoviny na výběr:

 

1v9a0136tjemný BATIST bílý  Symbol-prani-40st

100% bavlněná sypkovina sněhobílé barvy s velice hebkou úpravou na dotek (dovoz NĚMECKO). Pro tento materiál používáme pouze bílé husí peří s 90% podílem prachového peří. Velice luxusní vzhled dodává všitá zlatá paspule.

 

 

1v9a0075 jemný Mako BATIST sl.kost, modrý, krémový  Symbol-prani-40st

jemný Mako KEPR bílý se vzorkem proužku či pruhů 

 

100% bavlněná sypkovina s velice hebkou úpravou na dotek (dovoz NĚMECKO/RAKOUSKO). Pro tento materiál používáme pouze bílé husí peří s 90% podílem prachového peří. Velice luxusní vzhled dodává všitá zlatá, stříbrná či modrá paspule.

 

 

 

Img_1373

 

 bílý SATÉN, vzor kostičky Symbol-prani-40st

velejemná zhuštěná 100% bavlněná sypkovina v atlasové vazbě s vyšším leskem a vetkaným vzorem jemných kostiček (dovoz NĚMECKO). Plníme výhradně bílým husím peřím v kvalitě s minimálním podílem 90% prachového peří.

 

  

1v9a0099tbílý SATÉN karo Symbol-prani-40st

hebká sypkovina s plastickým čtvercovým vzorováním (dovoz RAKOUSKO). Zde je nutné použít nejkvalitnější 100% husí prachové peří.  Elegantní vzhled dodává těmto výrobkům i všitá stříbrná paspule.

 

 

 

 

 

 

zlatý BATIST s vetkaným KAŠMÍREM Symbol-prani-40st

ušlechtilý batist ve složení 93% bavlna a 7% kašmíru (dovoz RAKOUSKO) a 100% prachové bílé husí peří

Kašmírská vlna (Kašmír = historické území a bývalé knížectví v Himálaji) patří k nejjemnějším textilním vláknům. Kašmírská příze je ceněna pro svou lehkost a jemnost, a dále protože je velice teplá.

Vlákna kašmíru pocházejí z podsady kašmírských (a také tibetských) koz. Vyčesávání se provádí ručně a vlákna musí být pak očištěna od hrubé vrchní srsti. Výrobky z kašmírové vlny mají sklon ke žmolkování, voda na jejich praní nesmí být teplejší než 30° C. Cenově převyšuje kozí kašmírová vlna vlnu ovčí nejméně desítinásobně. Kašmír se proto zpravidla nezpracovává čistý, ale ve směsi s vlnou.

  

  

Zejména při výběru polštáře je nutné si uvědomit, jaká tvrdost Vám vyhovuje. Tuto lze ovlivnit vhodným výběrem kvality péřové náplně (poměru prachového a draného peří). Čím více prachového peří, tím je polštář měkčí – např. řada ROYAL nebo LUXUS. Pokud upřednostňujete „více pod hlavou“, doporučujeme vybrat polštář z polštářové péřové náplně 40/60 v sypkovině Batist či Mako Kepr.

 

Při výběru sypkoviny, tedy látky do které je peří plněno, dbejte na druh peří, který chcete použít. Peří s tmavými pírky může některými sypkovinami prosvítat a ne každá sypkovina (díky své hustotě) je vhodná pro určité druhy výplní (prachové peří a drané peří).

 

Rozměry a gramáže výrobků řady LUXUS