LUXUS - používané materiály

 sypkoviny na výběr:

    

 

Img_1109 jemný BATISTOeko-tex-nomite

100% bavlněná sypkovina s velice hebkou úpravou na dotek (dovoz NĚMECKO). Pro tento materiál používáme pouze bílé husí peří s 80% podílem prachového peří. Velice luxusní vzhled dodává všitá zlatá paspule.

 

bílý SATÉN, vzor kostičkyOeko-tex-nomite

velejemná zhuštěná 100% bavlněná sypkovina v atlasové vazbě s vyšším leskem a vetkaným vzorem jemných kostiček (dovoz NĚMECKO). Plníme výhradně bílým husím peřím v kvalitě s minimálním podílem 80% prachového peří.

 

bílý SATÉN, žakárový vzorOeko-tex-nomite

velejemná sypkovina s žakárovým plastickým vzorováním (dovoz NĚMECKO). Zde je nutné použít nejkvalitnější 100% husí prachové peří.

 

zlatý batist s vetkaným KAŠMÍREMOeko-tex-nomite

ušlechtilý batist ve složení 93% bavlna a 7% kašmíru (dovoz RAKOUSKO)

 

Kašmírská vlna (Kašmír = historické území a bývalé knížectví v Himálaji) patří k nejjemnějším textilním vláknům. Kašmírská příze je ceněna pro svou lehkost a jemnost, a dále protože je velice teplá.

Img_0472-2Vlákna kašmíru pocházejí z podsady kašmírských (a také tibetských) koz. Vyčesávání se provádí ručně a vlákna musí být pak očištěna od hrubé vrchní srsti. Výrobky z kašmírové vlny mají sklon ke žmolkování, voda na jejich praní nesmí být teplejší než 30° C.

Cenově převyšuje kozí kašmírová vlna vlnu ovčí nejméně desítinásobně. Kašmír se proto zpravidla nezpracovává čistý, ale ve směsi s vlnou.

 

Zejména při výběru polštáře je nutné si uvědomit, jaká tvrdost Vám vyhovuje. Tuto lze ovlivnit vhodným výběrem kvality péřové náplně (poměru prachového a draného peří). Čím více prachového peří, tím je polštář měkčí – např. řada EXKLUSIV nebo LUXUS. Pokud upřednostňujete „více pod hlavou“, doporučujeme vybrat polštář z polštářové péřové náplně 40/60 nebo 50/50 v sypkovině Batist.

 

Při výběru sypkoviny, tedy látky do které je peří plněno, dbejte na druh peří, který chcete použít. Peří s tmavými pírky může některými sypkovinami prosvítat a ne každá sypkovina (díky své hustotě) je vhodná pro určité druhy výplní (prachové peří a drané peří).

 

Rozměry a gramáže výrobků řady LUXUS

Prikryvky-batist-80_20

Prikryvky-kosticky-80_20

Prikryvky-zakar-100_0

Prikryvky-kasmir-100_0

Polstare-luxus

Polstare-batist-40_60-a-50_50

 

Galerie řady LUXUS